Egypt - Hurghada

(pages) > > > Hurghada

Hurghada je najväčším centrom Egyptu. Pôvodne to bola malá rybárska dedinka, ešte pred pätnástimi rokmi tu boli iba dva hotely. Dnes sa počet obyvateľov pohybuje okolo 40 až 50 tisíc a počet hotelov už prekročil stovku.
Toto letovisko, ktoré leží na pobreží Červeného mora, láka turistov najmä krištáľovo čistou vodou a krásnymi útesmi. Každoročne sem mieri tiež mnoho potápačov. K popularite tohto miesta prispieva aj to, že Luxor a Káhira sú relatívne blízko.

V Hurghade prebieha neustále výstavba, väčšina miestnych obyvateľov sa živí cestovným ruchom. Okrem veľkého množstva ubytovacích kapacít je v Hurghade nespočetné množstvo obchodov a reštaurácií. Aj keď je Egypt moslimskou krajinou a pitie alkoholu je zakázané, v Hurghade s absenciou alkoholu mať problém rozhodne nebudete. Na tomto mieste sa dokonca vypije viac alkoholu než v celej krajine.

Mesto má dve hlavné centrá. Pôvodné staré centrum Hurghády leží na severe a nazýva sa El Dahar, druhé, viac turistické, má názov Sakalla. Najrýchlejšie rastúca časť mesta je Sigála, ktorá je od Daharu oddelená piesočnatým pohorím.
Pobrežie Hurghady  je dlhé asi 100 km. Pokiaľ sa vydáte na sever, narazíte na veľmi obľúbené mestečko El Gouna, ktoré je vytvorené na umelých lagúnach. Asi 20 km na juh od Sakally sa nachádza Makadi Bay, ďaľšie letovisko plné luxusných hotelových komplexov.

Hotely v Hurghade

Každý hotel má svoju hotelovú pláž, alebo pokiaľ neleží priamo pri mori, využíva pláž iného hotelu. Tieto pláže sú dlhé, široké a piesočnaté. Pokiaľ nie ste ubytovaní v hoteli, ale napr. na privátoch, môžete využiť verejné pláže, na ktoré je spoplatnený vstup. Asi najznámejšia z nich je Old Vic, pekná je tiež pláž medzi hotelmi Beirut a Palma de Mirette. Pláže v centre bývajú spravidla kratšie a tiež podmorský život tu nie je taký bujný ako mimo centra.

Hurghada a zábava

Pokiaľ nie ste potápači a aj napriek tomu by ste radi vedeli, čo sa deje pod morskou hladinou, využite širokú ponuku výletov loďou. Dostanete sa na otvorené more v lodi s preskleným dnom. Ďaľšou možnosťou je výlet ponorkou. A pokiaľ trpíte morskou chorobou, môžete veľa z morskej fauny vidieť v obľúbenom akváriu, ktoré sa nachádza v Dahare.

V niektorých letoviskách si prídu na svoje aj milovníci vodných športov. Windsurferi si obľúbili oblasti hotelu Triton Empire Beach či Jasmine Village. Vyskúšať si môžete tiež paragliding a vodné lyžovanie.

S výnimkou Káhiry je v Hurghade najväčší výber ubytovacích kapacít, vyberie si tu naozaj každý.

Posledné zaujímavosti...

28.11.2011 Sfinga
22.08.2011 Golf v Egypte
14.07.2011 Vodná fajka

Naposledy v diskussi...

16.07.2011 Dotaz
15.07.2011 taba
15.07.2011 Dovolenka v Egypte

Posledná fotografia...

Káhira 6
Káhira 5
Káhira 4
Káhira 3
Káhira 2