Egypt - Sharm el Sheikh

(pages) > > > Sharm el Sheikh

Toto druhé najnavštevovanejšie letovisko leží v južnej časti Sinajského poloostrova. Rozvoj turistického ruchu tu začal oveľa neskôr ako v Hurghade a preto tu nájdeme dobre zachovalé korálové útesy v blízkosti hotelových pláží. Ešte na začiatku 90. rokov by ste tu našli iba malú základňu egyptského námorníctva a rybársku osadu. Turisti do tohto luxusného centra jazdia obdivovať drsnú krásu tunajšej prírody a objavovať neuveriteľné bohatstvo podmorského sveta. Sharm el Sheikh ponúka návštevníkom  vysoký štandard poskytovaných služieb.

Sharm el Sheikh je rozdelený na dve časti – mesto a prístav v južnej časti a luxusné turistické stredisko Naama Bay.

Centrom letoviska Sharm el Sheikh sa stala promenáda pri pláži Naama Bay. Tu sa nachádzajú luxusné hotely, bary, kaviarne a tiež veľa nočných podnikov, vďaka ktorým si Naama Bay vyslúžila prezývku egyptské Las Vegas. Večernú prechádzku touto promenádou určite nevynechajte, budete si tu môcť zafajčiť z vodnej fajky a vytrénovať sa v dohadovaní pri nákupe suvenýrov.

Potápanie v Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh patrí medzi najvyhľadávanejšie potápačské lokality na svete. Obdivovať pestrofarebný svet pod hladinou môžete aj ako úplní začiatočníci. Miestne potápačské centrá vám umožnia získať licenciu. V  prípade, že sa nechcete zúčastniť výcviku, môžete podmorskú krásu objavovať iba so šnorchlom. V Sharm el Shiekhu sú pre to ideálne podmienky. Vysoká teplota vody umožňuje potápanie a šnorchlovanie po celý rok. Kvôli bezpečnému pohybu medzi koralmi vám doporučujeme pribaliť si do kufru vhodnú obuv. 

Sharm el Sheikh a zábava

Okrem potápania a šnorchlovania ponúka toto letovisko vhodné podmienky pre windsurfing, plachtenie, športové rybárčenie, surfovanie a vodné lyžovanie. Okrem vodných športov si na niektorých miestach môžete zahrať tenis alebo squash. Tiež môžete porovnať, z akého sedla je najkrajší pohľad na svet, či z toho konského alebo ťavieho. Pre milovníkov golfu je tu pripravené krásne 18-jamkové ihrisko.

Sharm el Sheikh je tiež vhodným východzím bodom celej rady výletov. Nenechajte si ujsť nočný výstup na Mojžišovu horu, druhu najväčšiu horu Sinaja (2285 m) a vychutnajte si tu úchvatný východ slnka. Medzi Mojžišovou horou a Horou sv. Kataríny sa nachádza starobylý Kláštor sv. Kataríny, ktorý stojí za prehliadku. Kostol na tomto mieste nechala okolo r. 330 postaviť cisárovna Helena, nadšená propagátorka kresťanstva. V 6. stor. Bol tento kostol začlenený do opevneného kláštora. Uprostred kláštora sa nachádza Justiniánska bazilika. Veľmi cenné sú byzantské mozaiky zo 6.stor. a v arkádovej stavbe nájdete svetovo známu knižnicu a zbierku ikon.

Medzi ďaľšie fakultatívne výlety, ktoré cestovné kancelárie ponúkajú, patrí celodenný zájazd do Káhiry, egyptského hlavného mesta či do kolísky kresťanskej civilizácie, do Jeruzalema. Veľmi obľúbený je tiež celodenný výlet do Luxoru.

 

Posledné zaujímavosti...

28.11.2011 Sfinga
22.08.2011 Golf v Egypte
14.07.2011 Vodná fajka

Naposledy v diskussi...

16.07.2011 Dotaz
15.07.2011 taba
15.07.2011 Dovolenka v Egypte

Posledná fotografia...

Káhira 6
Káhira 5
Káhira 4
Káhira 3
Káhira 2