Egypt - Taba

(pages) > > > Taba

Taba je najsevernejšie položeným egyptským letoviskom. Územie Taby bolo k Egyptu pripojené až v r. 1982, do tej doby bola Taba súčasťou Izraelu. Taba je kľudné a luxusné letovisko, ktoré je vhodné pre relax, potápanie a vodné športy. Naviac je poloha tohto centra výhodná pre rôzne výlety, najmä na návštevu Petry, slávneho skalnatého mesta v Jordánsku. Tabu doporučujeme tým, ktorí sa chcú vyhnúť turistickému ruchu v masovom merítku.

Toto pomerne mladé letovisko leží v Akabskom zálive a jeho pobrežie obklopujú vysoké hory, ktoré dosahujú takmer k piesočnatým plážam. Nezabudnuteľný je výhľad na tri susedné krajiny – Jordánsko, Izrael  a Saudskú Arábiu.

More a potápanie

Na svoje si prídu tiež milovníci potápania, lebo pobrežie je lemované pestrofarebnými koralmi. Jedným z najznámejších miest v oblasti je Pharao´s Island, ktorý je obklopený blankytovo modrou vodou. Korálový útes, ktorý ostrov obklopuje, je často vyhľadávaným miestom aj profesionálnych potápačov. Taba láka potápačov tiež preto, že  tu  môžete vidieť morských koníkov, ktorí sa v žiadnej inej časti Červeného mora nevyskytujú.

Turistické stredisko sa stále buduje, jedným z projektov je Taba Heights, ktoré ponúkne mnoho kultúrnych, nákupných a športových aktivít. Golfisti určite ocenia 18 jamkové golfové ihrisko.

Väčšina pláží v oblasti Taby je piesočnatých so vstupom do mora cez koraly, preto doporučujeme vziať si so sebou vhodnú obuv do vody.

Veľa turistov si obľúbilo systém „dine around“, vďaka ktorému môžete za mierny doplatok večerať v ktoromkoľvek hoteli v oblasti.

Taba - vnútrozemské aktivity

Cestovné kacelárie ponúkajú  z Taby bohatý výber fakultatívnych výletov. Môžete  sa zúčastniť jedno aj viacdenných zájazdov do Káhiry, prezrieť si Kláštor sv.Kataríny a Dahab, alebo sa vydať na trojhodinovú púť na Mojžišovu horu. Na druhú najvyššiu horu Sinaja vedie buď celkom pohodlná cesta, alebo 3000 príkrych schodov. Na cestu sa pútnici vydávajú v noci,alebo v skorých ranných hodinách a odmenou im je nádherný pohľad na východ slnka. Často neopísateľnú atmosféru tohto miesta dokresľujú tiché slová modlitieb v rôznych jazykoch. Ak sa chcete pokochať prírodnými krásami, vydajte sa na výlet k Dúhovému kaňonu. Trefný názov si tento prírodný útvar vyslúžil vďaka farbám, ktoré prechádzajú od bielej, cez žltú až k červenej. Pokiaľ sa chcete zoznámiť so životom nomádov, ochutnať vodnú fajku a zviesť sa na ťave, zúčastnite sa výletu do beduínskej osady.

Veľa turistov si volí Tabu za miesto svojej dovolenky tiež preto, že je ideálnym východzím miestom na výlety do Petry a Jeruzalema. Petra je asi najatraktívnejším miestom Stredného východu. Pri prehliadke tohto jordánskeho skalnatého mesta uvidíte hlavné atrakcie oblasti – amfiteáter, Veľký chrám, faraonovu pokladnicu a kráľovské hrobky. Toto mesto vytesané do ružových skál pred viac ako 2000 rokmi, slúžilo ako útočisko a úkryt pre beduínov. V Jeruzaleme, kolíske kresťanskej civilizácie, uvidíte veľa svetoznámych pamiatok, medzi ktoré patrí Múr nárekov alebo Chrámová hora. Väčšinou sa pri tomto výlete zastavíte pri Mŕtvom mori a na vlastnú kožu tak môžete vyskúšať jeho blahodárne účinky.

Posledné zaujímavosti...

28.11.2011 Sfinga
22.08.2011 Golf v Egypte
14.07.2011 Vodná fajka

Naposledy v diskussi...

16.07.2011 Dotaz
15.07.2011 taba
15.07.2011 Dovolenka v Egypte

Posledná fotografia...

Káhira 6
Káhira 5
Káhira 4
Káhira 3
Káhira 2