Egypt - Ubytovanie

(pages) > > > Ubytovanie

Keď prídete do Egyptu, budete si môcť vybrať ubytovanie zo širokej palety ponúk. Samozrejme záleží na tom, koľko peňazí chcete investovať.

Hotely a hostely v Egypte

V Egypte narazíte na hotely všetkých cenových kategórií. Najmä u tých lacnejších si vždy skontrolujte izbu dopredu a zistite, či k základnej cene pripočítavajú nejaké poplatky. Tiež si pre istotu overte, aká je situácia s teplou vodou. Majte na pamäti, že v Egypte sa na hodnotenie s hviezdičkami nedá spoliehať tak, ako sme na to zvyknutí v Európe. V hoteloch s tromi hviezdičkami a vyššie sa bežne prijímajú doláry a platobné karty, radšej sa o tom však dopredu informujte.

Ďaľšou možnosťou ubytovania, najmä pre mladších, či osamotených cestovateľov, je bývať v hosteli. Tie bývajú spravidla lacné (4 – 20 EL), často sú tu izby pre troch a viac ľudí, niekedy sú spoločné pre ženy aj mužov. Mnohí turisti oceňujú možnosť zoznámenia sa s ďaľšími ľuďmi zo všetkých kútov sveta, pokiaľ však preferujete kľud a súkromie, radšej zvoľte iný typ ubytovania.

Aj do Egyptu ôžete vyraziť so stanom. Aj keď na kemp tu nenarazíte na každom kroku, ak si zistíte možnosti táborenia dopredu,môže byť tento spôsob ubytovania veľmi zaujímavý a naviac dosť lacný. Oficiálne táboriť môžete napríklad neďaleko Gízy, Luxoru,alebo v táborisku v Národnom parku Ras Muhammad. Obľúbené sú tiež kempy na plážach v Sinaji.

Zájazdy do Egypta

Zájazdy do Egypta ponúka v dnešnej dobe mnoho cestovných kacelárií a ich ponuka je veľmi široká. Preto je dobré si pred tým, než začnete zájazd vyberať, zodpovedať niekoľko základných otázok. Je dôležité vedieť, či chcete svoju dobolenku stráviť relaxom na pláži, alebo či sa chystáte navštíviť nejaké pamiatky. Preferujete skôr kľudné prostredie, alebo máte radšej rušný nočný život? Tiež podľa toho vyberajte miesto vašej dovolenky.Rozmyslite si, koľko ste do zájazdu rozhodnutí investovať, či využijete výhodnejšie ponuky mimosezóny a pod. Hotel si vyberajte tiež podľa toho, či je schopný uspokojiť vaše požiadavky,čo sa týka napr. športových aktivít alebo animačných programov.

Väčšinou sa jedná o zájazdy letecké, ktorých cena sa mení v závislosti na kvalite ubytovania, vybranom letovisku a termíne odletu. Všeobecne môžeme povedať, že cena 12 denného zájazdu v sezóne, s ubytovaním v päťhviezdičkovom hoteli sa pohybyje okolo 18 až 35 tis. Sk, pokiaľ si vyberiete hotel trojhviezdičkový, zájazd kúpite za približne 17 tis. Sk. Výraznú zľavu môžete získať v ponuke tzv. last minute zájazdov. Pokiaľ neradi čakáte s výberom dovolenky až na poslednú chvíľu, niektoré cestovné kancelárie ponúkajú zľavy za včasné objednanie, tzv. first minute. Typ stravovania all inclusive býva často v cene zájazdu a zahŕňa raňajky, obed a večeru formou bufetu, alkoholické (niekedy iba miestne) a nealkoholické nápoje zdarma a ďaľšie výhody. Izby v hoteloch od troch hviezdičiek vyššie bývajú väčšinou vybavené klimatizáciou, radšej sa o tom však informujte. Často je klimatizácia ovládaná centrálne, a preto v niektorých hoteloch môže fungovať iba v hlavnej sezóne. Takmer všetky hotelové komplexy, ktoré cestovné ka
ncelárie ponúkajú majú v areáli jeden a viac bazénov.

Doplnkové služby k ubytovaniu

Väčšina cestovných kancelárií ponúka fakultatívne výlety, vďaka ktorým môžete navštíviť turisticky atraktívne miesta. Niektoré cestovky vám tiež vybavia požičanie auta a pod. Tieto služby zaisťuje spravidla slovenský delegát, ktorého služby sú zahrnuté v cene zájazdu.

Posledné zaujímavosti...

28.11.2011 Sfinga
22.08.2011 Golf v Egypte
14.07.2011 Vodná fajka

Naposledy v diskussi...

16.07.2011 Dotaz
15.07.2011 taba
15.07.2011 Dovolenka v Egypte

Posledná fotografia...

Káhira 6
Káhira 5
Káhira 4
Káhira 3
Káhira 2