Egypt - Zábava

(pages) > > > Zábava

Aj keď Egypt je skvelým miestom pre relax na pláži, táto krajina ponúka okrem priezračne čistého mora a návštevy historických miest a pamiatok aj aktívne a športové vyžitie.

Golf v Egypte

Z Egyptu sa pomaly stáva golfová veľmoc. Nachádza sa tu najmenej 20 golfových ihrísk, ktoré spĺňajú štandardy Asociácie profesionálnych golfistov. Napr. v luxusnom letovisku Taba Heights bolo na jar v r. 2007 otvorené 18 jamkové majstrovské ihrisko, ktoré sa rozkladá medzi Červeným morom a horami Sinajského poloostrova. Ihrisko zaberá 550 tis. metrov štvorcových bývalej púšte. Väčšina plochy je zatrávnená, viac než 8 tis. metrov štvorcových zaberajú vodné plochy a prekážky. Pokiaľ si chcete zahrať golf v tieni pyramíd, máte možnosť na ihrisku  Mena House Oberoi v Káhire. Z Royal Valley Golf Club budete mať prekrásny výhľad na luxorské pamiatky. Vo väčšine golfových centier ponúkajú kurzy golfu a golfové školy.

Ďalšie športy

Medzi ďaľšie športy, pre ktoré prevádzkovanie je v Egypte dobré zázemie, patrí napr. minigolf, tenis, či stolný tenis. Obľúbené sú tiež vodné športy, najmä windsurfing.

Potápanie

Asi najobľúbenejšou aktivitou, ktorú  jazdia ľudia do Egyptu robiť, je potápanie. Tomu sa venujeme v samostatnej kapitole.

Vnútrozemská zábava v Egypte

V Egypte si prídu na svoje tí, ktorí radi pozorujú vtáctvo. Nachádza sa tu niekoľko oblastí, ktoré sú pre túto aktivitu ako stvorené. Napr. na jazere Qarun či Bardawil môžete vidieť množstvá pelikánov a plameniakov. V púšti je možné pozorovať napr. orly.

V Egypte sa nachádza tiež niekoľko miest vhodných pre hosrkú turistiku. Jedným z takých je oblasť sv Kataríny na Sinaji alebo okolia Mojžišovej hory. Svoje túry si starostlivo naplánujte, nepreceňte svoje sily a buďte vybavení aj teplým oblečením, v horách býva v noci zima.

Pobyt pri mori si môžete spestriť vychádzkou na koňoch či ťavách. Na koni sa môžete prejsť napríklad okolo pyramíd v Gíze alebo po západnom brehu v Luxore.

Hlavne pre deti, ale nielen pre ne, sú určené zábavné parky, aquaparky, či delfináriá. Tieto atrakcie sa väčšinou nachádzajú vo väčších turistických lokalitách ako napr. v Sharm el Sheikhu.

Stále obľúbenejšie sú aj vychádzky do púšte. Mali by ste využiť služby skúseného sprievodcu. Napr. na Sinaji sa usporadúvajú dvoj až trojdenné expedície, ktoré zahŕňajú vychádzku  na ťavách  a prenocovanie v púšti. Dostať sa do púšte m;žete aj s fakultatívnymi výletmi, ktoré usporadúvajú cestovné kacelárie. Tieto výlety často zahŕňajú prechádzku na motorkách, štvorkolkách či ťavách, väčšinou navštívite aj beduínske dedinky.

Nočný život v Egypte

Po západe slnka život v rušných egyptských letoviskách rozhodne nekončí. Nachádza sa tu veľké množstvo barov, nočných klubov a diskoték. Aj keď by to človek v moslimskej krajine nečakal, narazíte tu aj na mnoho kasín, ktoré sa sústreďujú najmä v Káhire. Stráviť pekný večer môžete tiež v niektorej z tunajších reštaurácií pri ochutnávaní miestnych špecialít, či si v kaviarni zafajčiť z vodnej fajky.

Posledné zaujímavosti...

28.11.2011 Sfinga
22.08.2011 Golf v Egypte
14.07.2011 Vodná fajka

Naposledy v diskussi...

16.07.2011 Dotaz
15.07.2011 taba
15.07.2011 Dovolenka v Egypte

Posledná fotografia...

Káhira 6
Káhira 5
Káhira 4
Káhira 3
Káhira 2