Egypt - Základné informácie

(pages) > > > Základné informácie

Časový posun

Egypt leží v časovom pásme, ktoré je o jednu hodinu dopredu oproti Slovenskej Republike. Aj Egypt má letný čas, ktorý trvá približne od konce apríla do konce septembra.

Telefonovanie

Pokiaľ budete chcieť volať do SR, vytočte 00421 a číslo účastníka. Telefonický kód Egyptu je 0020, potom je potrebné  vytočiť predčíslie  požadovanej oblasti (napr. Káhira – 02) a nasleduje číslo účastníka. Telefónnych búdiek je v Egypte dosť a sú na karty, ktoré zakúpite v najrôznejších obchodoch. S vaším mobilným telefónom by nemal byť žiadny problém, egyptská sieť funguje v systéme GSM.

Internet

Internetových kaviarní je v Egypte požehnane, prístup na internet tiež poskytujú niektoré hotely.

Elektrina

Elektrické napätie je spravidla 220 V, pokiaľ si však so sebou veziete napr. notebook, doporučujeme si radšej zakúpiť univerzálny adaptér pre striedavý prúd.  Do zásuviek je často potrebné tiež použiť adaptér, ktorý je však  dostať takmer všade.

Cestovný pas a vízum

Občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup na egyptské územie cestovný pas s minimálne polročnou platnosťou.  Vízum je možné získať na letisku po prílete. Vízum vám bude nalepené do pasu a je platné len pre jeden vstup do krajiny s maximálnou dĺžkou pobytu jeden mesiac.

Colné predpisy

Do Egyptu sa nesmú dovážať potraviny, alkohol, drogy, pornografia a zbrane. Najmä za držanie či prevážanie drog môžu byť udelené veľmi vysoké sankcie. Z Egyptu je zakázáné vyvážať pamiatky a zlato v nespracovanej podobe. Ak si nebudete istí, čo môžete z krajiny vyviezť, informujte sa na mieste napr. delegáta niektorej cestovnej kancelárie.

Dôležité telefónne čísla

  • Pohotovosť 123
  • Hasiči 180
  • Polícia 122

Posledné zaujímavosti...

28.11.2011 Sfinga
22.08.2011 Golf v Egypte
14.07.2011 Vodná fajka

Naposledy v diskussi...

16.07.2011 Dotaz
15.07.2011 taba
15.07.2011 Dovolenka v Egypte

Posledná fotografia...

Káhira 6
Káhira 5
Káhira 4
Káhira 3
Káhira 2