Vodná fajka

14.07.11 11:59:00

Vodná fajka k Egyptu neodmysliteľne patrí. Asi žiadny návštevník krajiny neodolá a vodnú fajku vyskúša. Pri vodnej fajke sa schádzajú priatelia, aby si pri popíjaní čaju vychutnávali pobafkávanie vonného tabaku skrz bublajúcu vodnú fajku. Nejedná sa o fajčenie v pravom význame, ale o rituál na upokojovanie všetkých zmyslov. Môžete si vybrať z najrôznejších príchutí tabaku, ktorý do fajky nasypete.

Vodnej fajke sa v Egypte hovorí Šiša (shisha, Hookah, nargile) - toto zariadenie je určené pre všetkých priaznivcov "kultivovaného" fajčenia, ktorí uprednostňujú posedenie a relaxáciu v upokojujúcej atmosfére, ktorá je pri fajčení fajky vytvorená. Z fajky plynie voňaný dym a do rytmu ticho buble voda vo fajke. Fajčenie vodnej fajky je skrátka rituál!

Vodné fajky sa rozdeľujú podľa výšky (malé, stredné, veľké, extra veľké) a ďalej potom podľa krajiny pôvodu. Egyptské fajky sú u nás veľmi populárne a sú k dispozícii prakticky v každom obchode špecializovanom na tento druh tovaru. Niekedy býva kvalita trochu horšia, a tak je treba byť pri nákupe vodnej fajky obozretný.

Tak ako u každého tovaru, aj tu sa vyrábajú lacné napodobeniny, a tak ak budete chcieť investovať do kúpy kvalitnej vodnej fajky, zvoľte skôr originál egypských firiem ako je Top Mark alebo Aladin.

Tiež tabak do vodných fajok je vhodné vyberať opatrne, a tak sa pre zníženie obsahu nikotínu a dechtu mieša tabak s aromatickými prímesmi, najčastejšie sa nakladá do melasy či medu. Medzi svetovo preslávených výrobcov tabakov do vodných fajok patria napríklad egyptské firmy El Nakhla Tobacco alebo Prince Molasses.

Neváhajte a pri putovaní Egyptom sa na chvíľu zastavte, dajte si šálku lahodného čaju ak nemu "Sisu", relaxujte a vychutnávajte si nekonečný pokoj.

Posledné zaujímavosti...

28.11.2011 Sfinga
22.08.2011 Golf v Egypte
14.07.2011 Vodná fajka

Naposledy v diskussi...

16.07.2011 Dotaz
15.07.2011 taba
15.07.2011 Dovolenka v Egypte

Posledná fotografia...

Káhira 6
Káhira 5
Káhira 4
Káhira 3
Káhira 2